به وب سایت سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه خوش آمدید
مدیر عامل

ریاست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه
ساعت
آب و هوا
دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
اوقات شرعی
اخبار > تخصیص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای محلات حاشیه نشین شهر کرمانشاه


  چاپ        ارسال به دوست

تخصیص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای محلات حاشیه نشین شهر کرمانشاه


به گزارش روابط عمومی سازمان بهسازی و نوسازی هشتمین جلسه ستاد باز آفرینی شهری پایدار شهرستان کرمانشاه روز سه شنبه مورخ 96/8/2 به ریاست آقای رنجبر فرماندار محترم  و با بررسی موضوعات مربوط مشکلات بافت فرسوده و حاشیه نشین  در سالن جلسات فرمانداری با حضور مدیران دستگاههای دولتی برگزار گردید .

جناب آقای مهندس  علیرضا وزیری مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی گزارشی از برنامه های آتی ستاد و اهداف و مشکلات بافت فرسوده و حاشیه نشین را مطرح نمودند


در این جلسه مهندس امیری نماینده اداره کل راه و شهرسازی گزارشی از پیشرفت مصوبات و پروژه های اختصاصی ستاد باز آفرینی را ارائه داد، همچنین سرهنگ کریمی گزارش طرح کرامت ۱ و ۲ را ارائه و نماینده قرارگاه بسیج سازندگی سپاه پاسداران اظهار نمود: ۲ میلیارد تومان برای اجرای پروژه های فرهنگی، ورزشی و عمرانی به محلات حاشیه شهر کرمانشاه و همچنین روستای بوژان بخش سرفیروزآباد اختصاص داده شده است،

در این نشست دکتر کلهرنیا از اعضای مشورتی ستاد بازآفرینی پایدار شهری شهرستان، توسعه اجتماعی را بهترین راهکار برای توانمند سازی بیان نمود و ضرورت اجرای پروژه سرای محله فیض آباد را مورد تاکید قرار داد.

فضل اله رنجبر ضمن تاکید بر ضرورت توجه جدی به محلات اسکان غیر رسمی یا حاشیه نشین شهر کرمانشاه، گفت: همه موظفیم در خصوص حل مشکلات این محلات تلاش لازم را داشته باشیم.

فرماندار کرمانشاه از مجمع نمایندگان استان خواستار اختصاص ردیف بودجه در قانون بودجه سال ۹۷ برای محلات اسکان غیر رسمی حاشیه نشینی شهر کرمانشاه شدو گفت: این پیشنهاد را به نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیریت محترم ارشد استان ارائه داده ایم که هم ما و مجموعه راه و شهرسازی و شهرداری کرمانشاه باید پیگیر این موضوع باشیم.

وی گفت: از محل اعتبارات ملی ۸ میلیارد و یکصد میلیون تومان به پروژه احداث کلانتری در محله شاطرآباد، ساماندهی معابر محله کولی آباد، احداث پل عابر پیاده در محله چمن و اصلاح و بهینه سازی شبکه برق محله آقاجان اختصاص داده، پیمانکار انتخاب شده، به زودی شروع خواهد شد.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه با حمایت های استاندار محترم پیگیری و اجرای مصوبات ستاد بازآفرینی ملی و محقق ساختن پروژه های اختصاصی تحول موثر و مثبتی را در محلات اسکان غیر رسمی حاشیه نشین و بافت های فرسوده به وجود می آورد، افزود: احداث مدرسه در شاطرآباد، ساماندهی مجموعه تکیه معاون الملک، اجرای مرکز فرهنگی و آموزشی (سرای محله فیض آباد)، تهیه طرح بازآفرینی شهر کرمانشاه و به ویژه اجرای برنامه نظام محله ای از جمله اولویت های برنامه های ستاد بازآفرینی پایدار شهری، شهرستان کرمانشاه می باشد.

در این نشست همچنین مقرر گردید اولویت های ۲میلیارد تومان اعتبار اختصاصی از سوی قرارگاه بسیج سازندگی در محلات حاشیه نشین با همکاری ادارات در قالب کمیته کاری تعیین و عملیات اجرایی آنها با حمایت قرارگاه بسیج سازندگی سپاه پاسداران شروع شود.

رنجبر افزود: عدم رغبت ساکنین بافت های فرسوده برای جذب تسهیلات بانکی اختصاص داده شده به شهرستان عدم اختصاص سهمیه یارانه تسهیلات مذکور بوده که مشکلاتی را برای جذب این تسهیلات ایجاد نموده و خواستار حل این مشکل هستیم.

مقرر شد موضوع به حضور مهندس بازوند استاندار محترم و نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی انعکاس داده شود /* ١٠:٣٤ - 1396/08/04    /    شماره : ٧٢٦٧    /    تعداد نمایش : ١٥٩خروج
رهبر
سخن روز

مقام معظم رهبری

سال 1397 را سال حمایت از کالای ایرانی  نام نهادند

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11557 | بازدید امروز : 14 | کل بازدید : 43451 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 | زمان بازدید : 0/2658