به وب سایت سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه خوش آمدید
مدیر عامل

ریاست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه
ساعت
آب و هوا
دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
اوقات شرعی
اخبار > مهندس مهرنژاد رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه شد


  چاپ        ارسال به دوست

مهندس مهرنژاد رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه شد


مهندس مهرنژاد رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه شد

شهردار محترم  کرمانشاه  پس از ابلاغ اساسنامه توسط رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به استاندار محترم  کرمانشاه  ،  مهندس محمدرضا مهرنژاد  را به سمت ریاست  سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه منصوب کرد.

 رئیس سازمان تازه تشکیل یافته "عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه در حاشیه مراسم معارفه خویش طی گفتگویی  با اشاره به اینکه این سازمان که از ادغام سازمان‌های بهسازی و نوسازی بافت فرسوده و سازمان عمران شهرداری حاصل شده است، گفت: بر اساس تکلیف مشخص‌شده از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مقرر گردید تا با تلفیق  سازمان‌های عمران و نوسازی و بهسازی شهرداری سازمان جدید عمران و بازآفرینی فضای شهری تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی ، مهندس محمدرضامهرنژاد تأکید کرد: حرکت در مسیر سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه نظام اداری مبنی بر چابکسازی و منطقی سازی ساختار تشکیلاتی از مهمترین اهداف ادغام سازمانهای وابسته به شهرداری است که ادغام این دو سازمان نیز در همین راستا صورت گرفته است.

وی افزود: با توجه به گسترش روز افزون جمعیت و لزوم فراهم آوردن شرایط و امکانات گسترده رفاهی و عمرانی خاص شهرنشینی، استفاده از فضاهای فرسوده و ناکارآمد شهری در جهت ارتقاء سطح کیفی سکونت و بهینه سازی رفاه عمومی و ارتقاء بخشیدن به موضوع حقوق شهروندی با استفاده از روش بازآفرینی فضاهای شهری مؤثرترین روش می باشد.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه، تأکید کرد: بازآفرینی فضاهای شهری به عنوان یکی از کارسازترین روشها در بازیافت بافت قدیمی و فرسوده شهری خواهند توانست ما را در استفاده از فضا به درجه مطلوب رسانده و موجب ارتقاء سطح کیفی زندگی شهرها شود.

وی افزود: نظر به اینکه به دلایل فرهنگی، اقتصادی امنیتی و اجتماعی، بازسازی و نوسازی بافتهای فرسوده اهمیت فراوانی دارد، و از آنجاییکه بخش عمده ای از بافت فرسوده شهر کرمانشاه جزو بافت تاریخی و هویت دار شهر می باشد و در سیمای شهری هم اثرگذار است، ضرورت وجود نهادی که متولی این امر باشد مورد توجه قرار گرفته است.

مهندس مهرنژاد گفت: عدم توجه به ويژگيهاي خاص مكاني و فرهنگي و ارزشهاي بومي و محلي در فرآيندهاي توسعه شهري منجر به يكنـواختي سـيما و ظاهر شهرها شده است و محلات شهري به عنوان مكان تبلور فرهنگ جايگاه و هويت خود را ازدست داده و همچنين جذابيتهاي ناشي از تمايزات مكاني و فرهنگي در اين راستا كمرنگ شده است. لذا لزوم بازنگري در اقدامات مربوط به بازآفريني در بافـت هـاي تاريخي به منظور استفاده از امكانات و پتانسيلها و ارتقاء حس تعلق و درنتيجه هويتمندي محلات احساس می شود.

در پایان از زحمات آقای مهندس علیرضا وزیری مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی شهر کرمانشاه و آقای مهندس رسول حیدری مدیر عامل سازمان عمران شهرداری کرمانشاه تقدیر و تشکر بعمل آمد .

١٣:٣٠ - 1396/10/12    /    شماره : ٧٤٧٨    /    تعداد نمایش : ١٥٥خروج
رهبر
سخن روز

مقام معظم رهبری

سال 1397 را سال حمایت از کالای ایرانی  نام نهادند

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11558 | بازدید امروز : 16 | کل بازدید : 43453 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 | زمان بازدید : 0/3125