به وب سایت سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه خوش آمدید
مدیر عامل

ریاست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه
ساعت
آب و هوا
چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧
اوقات شرعی
اخبار > آغاز عملیات نوسازی بافت‌های فرسوده کرمانشاه همزمان با سراسر کشور از 19 بهمن


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز عملیات نوسازی بافت‌های فرسوده کرمانشاه همزمان با سراسر کشور از 19 بهمن


شهردار کرمانشاه با اشاره به برگزاری سی و هشتمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی فضاهای شهری که دهم بهمن ماه با حضور معاون عمران و توسعه امورشهری، معاون اقتصادی رئیس جمهور در دولت دوازدهم، مشاورعالی رئیس جمهور، معاون وزیر راه و شهرسازی،استانداران، شهرداران و مدیران سازمانهای عمران و بازآفرینی فضاهای شهری کلانشهرها درساختمان کوثر ریاست جمهوری برگزار شد، از آغاز عملیات نوسازی بافت‌های فرسوده کرمانشاه همزمان با سراسر کشور از 19 بهمن خبرداد.

به گزارش روابط عمومی ، مهندس آرش رضایی با بیان اینکه ساماندهی فضاهای شهری بویژه بافت های فرسوده و اسکان غیر رسمی با جدیت در دولت مطرح و در شورای عالی شهرسازی و معماری و همچنین ستاد ملی بازآفرینی فضاهای شهری مورد پیگیری قرار گرفته است، گفت: قرار است این طرح از نوزدهم بهمن ماه با اعلام رسمی رییس جمهور به عنوان رئیس ستاد بازآفرینی شهری، در کلانشهرها و شهرهای مرکز استان به صورت همگام به اجرا درآید و استانداران به عنوان نماینده دولت ناظر بر اجرای دقیق دستور العمل های ستاد مربوطه در این زمینه باشند تا در تمامی سطوح کشور اجرایی شود.

وی یادآور شد : باتوجه به اینکه برای عملیاتی کردن طرح نوسازی بافت های فرسوده این موضوع در لایحه 97 نیز توسط دولت پیشنهاد داده شد طبق قانون باید این طرح در طول 5 سال در یکهزار و 334 محله واجد شرایط کشور، اجرا شود یعنی سالی 270 محله در کل کشور در دستور کار نوسازی قرار گیرد که وزارت راه و شهرسازی، دولت، وزارت کشور و دولت در این امر همکاری خواهند داشت. رضایی یادآور شد: سهم شهر کرمانشاه از این تعداد محلات واجد شرایط اجرای طرح، 35 محله است که با نظارت و کنترل ستاد استانی بازآفرینی فضاهای شهری و با مدیریت سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه، مصمم هستیم که با دقت و جدیت، مجری تصمیمات ستاد ملی طرح باشیم.

وی با تأکید بر اینکه برنامه نوسازی بافت های فرسوده، با سه هدف ارتقای تاب آوری محله، ارتقای زیست پذیری محله و ارتقای کیفیت زندگی شهروندی تدوین شده است، تأکید کرد که وقتی این سه کار با هم حرکت کنند برنامه به صورت مطلوب اجرا خواهد شد.

شهردار کرمانشاه همچنین با اشاره به اینکه مساحت کل بافت فرسوده و یا دارای شرایط نوسازی و بهسازی در کرمانشاه 1228 هکتار می باشد، افزود: از این میزان، بافت تاریخی 363 هکتار، بافت میانی 421 هکتار، اسکان غیر رسمی 403 هکتار و بافت های با پیشینه روستایی 40 هکتار را مجموعا با جمعیتی حدود 280 هزار نفر دربر گرفته اند. رضایی با بیان اینکه از سال 83 تا کنون 15 پروژه مشارکتی با بخش خصوصی اجرا شده است، افزود: امسال نیز با بخش خصوصی در خیابان مدرس 16 میلیارد تومان قرارداد مشارکت به امضا رسیده و تفاهمنامه ای هم با اداره کل راه و شهرسازی در خصوص آسفالت و پیاده روسازی معابر محله کولی آباد منعقد شده است.

رضایی ادامه داد: تاکنون 187 فقره پرونده تسهیلات 20 میلیونی با سود 4 درصد با راه و شهرسازی تشکیل شده و احداث یک باب سرای محله در منطقه شاطر آباد نیز در دستور کار قرار گرفته که نقشه موردنظر تهیه شده و در مرحله تعیین پیمانکار توسط شهرداری منطقه قراردارد. به گفته وی درحال حاضر در حوزه نوسازی بافت های فرسوده از دولت 60 میلیاردریال، بابت بخشودگی طلب داریم و 160 میلیارد ریال هم کار عمرانی انجام شده است. شهردار کرمانشاه با اشاره به اینکه شهرداری برای مشارکت بخش خصوصی در نوسازی بافت فرسوده بسته تشویقی درنظر گرفته که به تصویب شورای شهر هم رسیده است، درباره این امتیازات تشویقی گفت: در محدوده بافت، تخفیفات پروانه و تراکم از 50 تا 90 درصد(مسکونی)، تقسیط هزینه های پروانه 18 تا 36 ماه برای کاربری غیرمسکونی، برای مشارکت در بخش اراضی با بیش از 300 متر در غیرمسکونی تعیین کمک هزینه طراحی نما به میزان 10 میلیون ریال، هزینه های پسماند و ترمیم حفاری از 50 تا 90 درصد بخشودگی لحاظ می گردد.٠٨:٢٥ - 1396/11/15    /    شماره : ٧٥٥٥    /    تعداد نمایش : ١٢٠خروج
رهبر
سخن روز

مقام معظم رهبری

سال 1397 را سال حمایت از کالای ایرانی  نام نهادند

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 12303 | بازدید امروز : 17 | کل بازدید : 45599 | بازدیدکنندگان آنلاين : 7 | زمان بازدید : 1/2500