به وب سایت سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه خوش آمدید
مدیر عامل

ریاست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه
ساعت
آب و هوا
دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
اوقات شرعی
اخبار > بازدید اعضای کمیسیون شهرسازی شورای شهر کرمانشاه از بافت فرسوده


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید اعضای کمیسیون شهرسازی شورای شهر کرمانشاه از بافت فرسوده


بازدید اعضای کمیسیون شهرسازی شورای شهر کرمانشاه از بافت فرسوده

رئیس و اعضای کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهرکرمانشاه(سیداحسان احسانی، سید حجت اله موسوی اجاق، کامران ملکی و طیب حیدری) از محلات و معابر بافت فرسوده منطقه ۳ شهرداری بازدید کردند و در جریان روند کار سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری در این محلات و برخی مشکلات و چالشهای پیش رو، قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه، تملک املاک و زیرسازی آسفالت معبر ۱۲ متری واقع در محله فیض آباد یکی از پروژه هایی بود که در این بازدید مورد بررسی جهت رفع مشکل قرارگرفت.

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به اینکه این پروژه در سنوات گذشته توسط شرکت عمران و مسکن سازان غرب شروع شده و حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ولی به دلیل عدم اتمام تملک املاک واقع در آن محدوده، امکان بهره برداری مناسب از آن معبر فراهم نشده است، گفت: طبق مصوبه کمیسیون شهرسازی شورای شهر، برای اتمام پروژه مذکور مقرر شده شهرداری ضمن شناسایی املاک واقع در طرح، موضوع تملک آنها را با اولویت در دستور کار خود قرار دهد.

محمدرضا مهرنژاد با بیان اینکه بیشتر بافت فرسوده شهر کرمانشاه در مناطق مرکزی شهر(مناطق ۲ و ۳) قرار دارد که از میدان آزادی تا محدوده خیام، خیابان شریعتی،خیابان رشیدی و خیابان کارگر را شامل می شود، تصریح کرد: حدود 13 شهرک نیز هستند که جز روستاهای قدیمی شهر کرمانشاه بوده و از زمانی که به شهر پیوسته اند جزو بافتهای فرسوده محسوب می شوند.

مهرنژاد یادآورشد: بافتهای فرسوده بر اساس 3 شاخص ریز دانگی (واحدهای مسکونی با مساحت کمتر از 200 متر مربع)، عدم استحکام ( سازه ای که طبق آیین نامه های جدید ساخته نشده و در مقابل زلزله پایداری لازم را ندارد) و نفوذ ناپذیری( دارای معابر با عرض کمتر از 6 متر ) که توسط وزارت مسکن اعلام شده، شناسایی می شوند و بر این اساس، مساحت بافتهای فرسوده در شهر کرمانشاه 1228 هکتار میباشد.

وی افزود: ۱۲ درصد مساحت شهر کرمانشاه را بافت های فرسوده در برگرفته است و حدود 26 درصد از جمعیت این شهر در بافت های فرسوده ساکن هستند.

وی ضمن تقدیر از زحمات مجموعه مدیریت شهری اظهار داشت: قریب به 300 پلاک مسکونی و 60 واحد تجاری تملک در سنوات گذشته نوسازی شده اند که عمده تمرکز برای مقاوم سازی و ایمن سازی این پلاک ها صورت گرفته است و بیشتر پروژه ها با محوریت خیابان مدرس احیا و نوسازی شده اند.

وی همچنین با بیان این که اقدامات خوبی به لحاظ احیا و نوسازی در منطقه ۳ انجام شده است، به ارائه توضیحاتی در خصوص پروژه های محرک توسعه ی تعریف شده در این منطقه پرداخت. 

٠٨:١٩ - 1397/03/22    /    شماره : ٧٨٩٩    /    تعداد نمایش : ١٥خروج
رهبر
سخن روز

مقام معظم رهبری

سال 1397 را سال حمایت از کالای ایرانی  نام نهادند

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11556 | بازدید امروز : 11 | کل بازدید : 43448 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 2/3438